Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortaları, isteğe bağlı yapılan, hastalık veya kazalar sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarında  ekonomik bir güvence sağlamak için yaptırılan sigorta türüdür.

18’den 65 yaşa kadar gerekli şartlara sahip herkes özel sağlık sigortası sahibi alabilir.  Sağlık sigortaları bir yıl olarak yapılmakta olup, yıl bitiminde, sigortalının sağlık durumuna göre yenilenmektedir.

Özel sağlık sigortası,sağlık poliçesi özel ve genel şartları dahilinde sigortalının en iyi, kaliteli ve hızlı hizmet almasını sağlar. Sigorta poliçesi kapsamındaki kişiler, poliçe teminatları dahilinde istedikleri doktoru ve kurumu seçme şansına sahiptir. Sağlık sigortası yaptırılırken, sigortalının arzusuna göre yurt dışı teminatları da poliçeye dahil edilebilir.

Farklı sigorta şirketlerinin, farklı ihtiyaçlara göre, farklı teminatlarla  hazırlanmış özel sağlık sigortası ürünleri bulunmaktadır. Özel sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınıp, kullanılabilirken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır. Teminatların katılım oranları da şirketlere göre farklılık içerebilmektedir.

Her sigorta şirketi için farklı sağlık sigortaları vardır. Bunların kapsamları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Sigorta şirketlerinden teklif alarak kendinize en uygun şirketi ve teminatı seçebilirsiniz.

 

TEKLİF AL