Trafik Sigortası Nedir?

Kara yolu, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın ulaşım şekli. Bu nedenle kazalar kaçınılmaz olabiliyor. Trafik sigortası sizi yapacağınız bir kazada karşı tarafa verdiğiniz zararı karşılar. Amacı bu bağlamda aracınızın verebileceği zararı tazmin etmek olduğu için zorunludur. Trafik sigortasını yaptırılmamış yada poliçesi yenilenmemiş araçlar trafiğe çıkması durumunda yetkililer tarafından araca el konulur. Araç, trafik şubeye ait otoparka çekilir ve kaldığı gün boyunca otopark parası alınır. Bu araç sahibini hem maddi hem manevi zarara uğratır.

Trafik sigortası zorunlu olmasının dışında araç sahibini koruyan bir sigortadır. Kazaya karışılması durumunda karşı tarafta ve 3. kişilerde meydana gelen hasarları trafik sigortası sizin yerinize öder. Ölüm dahil her türlü durumu Trafik Sigortası karşılar. Bunun dışında mahkeme giderleri ve avukatlık ücretlerini de karşılar.

Trafik sigortası Türkiye Cumhuriye sınırları içerisinde geçerlidir.

Neden Trafik Sigortası?

Zorunlu olmasının yanı sıra, Trafik sigortası oluşabilecek kazalarda karşı tarafı koruyacak bir güvencedir. Oluşabilecek zararlar büyük dahi olsa sizi ve bütçenizi bu bağlamda düşünür. Ölümlü kazalarda dahi etkilidir.

TEKLİF AL